Tag : самуел умтити

Спорт Фудбал

Јунајтед има намера да ја „испразни“ клупата на Барса!?

Слободен печат
Барселона после неуспешната сезона, подготвена е да ги разгледува понудите кои доаѓаат за нејзините играчи. Веднаш интерес покажа Манчестер јунајтед кој ја следи ситуацијата со...
Спорт Фудбал

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат
Фудбалерот на Барселона, Самуел Умтити е уште еден од играчите на вицешампионот на Шпанија кој е позитивен на коронавирус. Клубот ја потврди оваа информација непосредно...
Спорт Фудбал

Барселона нема скршено евро во касата, а го сака двоецот од Тотенхем

Слободен печат
Барселона веќе го направи првиот чекор за новата сезона, го донесе Миралем Пјаниќ од Јувентус, а во спротивна насока го испрати Артур Мело. Управата сака...
Спорт Фудбал

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат
Барселона веќе обезбеди три засилувања за новата сезона, Миралем Пјаниќ од Јувентус, Тринкао од Брага и младиот Педри од Лас Палмас за кои плати речиси...
Спорт Фудбал

Барселона е во проблеми, мора да продава

Слободен печат
Барселона за да не се најде на удар на УЕФА поради финансискиот фер-плеј, ќе мора во зимскиот преоден рок да продаде неколку фудбалери. Според весникот...