Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син? – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син?

Како што пренесува магазинот „Ne Idea“, најстариот син Медокс, наводно, сака да биде старател на своите браќа и сестри.

Борбата за старателството над децата меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит се уште трае, а наскоро, наводно, би можела да добие сосема неочекуван пресврт. Имено, како што пренесува магазинот „Ne Idea“, најстариот син Медокс, наводно, сака да биде старател на своите браќа и сестри.

– Тој знае дека тоа е голем чекор и дека постојат неколку законски препреки, но гледа дека борбата меѓу Бред и Анџелина лошо делува на децата и мисли дека тоа е најдобриот начин да ги заштити децата, изјави изворот.

Да се потсетиме, процесот за развод на славниот пар почна во 2016 година, а парот има шест деца.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close