Не сте сигурни дали му се допаѓате? Овие знаци би можеле да го потврдат тоа!

Мажите често имаат проблем со изразувањето на своите вистински чувства, но можете да ги прочитате според начинот на кој се однесуваат.

Но, знаците кои издаваат дека му се допаѓате често можат да бидат збунувачки и тешко е да ги препознаете. Затоа во продолжение ви ги претставуваме оние најочигледните начини на кои машките покажуваат дека сте им навистина важни за во иднина навремено да ги препознаете:

Во ваше присуство станува сериозен и се стишува

Во друштвото е познат како забавен тип кој никогаш не се гаси, но кога вие сте во близина станува бубалче? Ова е всушност поприлично очигледен знак дека сте му важни и се плаши што вие ќе помислите за него, па затоа избира да молчи за да не си го расипе впечатокот кај вас.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во љубовта месецов!

Ги почитува вашите правила

Сте се договориле да се слушнете за три дена и тој чекал и ве повикал во точно договореното време, а пред тоа не ви испратил ниту порака? Верувале или не, тоа е еден од знаците дека навистина многу му се допаѓате бидејќи не сака да прекрши ниедно ваше правило па така да ве навреди или да ве оттурне од себе, па затоа се одлучува трпеливо да чека и да ве повика во договореното време.

Ве закачка

Изреката „кој се тепа, тој се сака“ не е бесмислена. Многу момчиња пробуваат преку закачка или мала „навреда“ на ваша сметка, шега и сл. да ви дадат до знаење дека им се допаѓате. Знаеме дека тоа е незрело, но и ова е дефинитивно е еден од знаците на кои би требало да обрнете внимание.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 05.06.2020: Стрелецот ќе има болки во грбот, а Девицата ќе успее во своите намери

Тој е самобендисан

Иронично, но еден од најчестите знаци дека му се допаѓате на некое момче е кога тој пред вас се однесува како најмногу на целиот свет да си се сака само себе, исто така многу детинесто, но и поприлично очигледно.

Избегнува телесен контакт

Ако никогаш не ве допира или гушка, а со другите пријатели тоа често го прави, можно е со вас да избегнува телесен контакт бидејќи кон вас чувствува нешто повеќе од пријателство па таквите нешта му предизвикуваат непријатност.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат