Наместо да прави свадба, ќе игра полуфинале на Вимблдон

Шпанскиот тенисер Роберто Баутиста Агут е последниот полуфиналист на Вимблдон кој утре ќе излезе на мегдан против Новак Ѓоковиќ. Интересно е што и самиот тенисер не веруваше дека ќе постигне ваков успех, да се најде во полуфиналето на Вимблдон заедно со големата тениска тројка, Новак Ѓоковиќ, Рожер Федерер и Рафаел Надал.

Имено, тој наместо да игра на централниот терен на Вимблдон, планираше да ја ожени долгогодишната љубов Ана Боди Тортоса.

Баутиста Агут уште во минатиот месец си испланира дека на 12 јули треба да прави ергенска забава на Ибица, и резервира неколку апартмани но поради неговиот успех, планот пропадна. Сепак, тој не ги заборава пријателите и на сите им плати авионски билети и сместување во хотел во Лондон за утре да го бодрат во полуфиналната пресметка со Ѓоковиќ.

Успехот на нејзиното момче го расипа планот и на Ана Боди Тортоса, која за утре планираше да оди во Мадрид и да го проба невестинскиот фустан.

– Доколку биде се во ред, свадбата ќе ја направиме во ноември – изјави Агут.
Според шпанските медиуми, тенисерот и Ана Боди Тортоса се во врска уште од тинејџерските денови.

Прочитајте и...  Нагелсман или „Мини-Мурињо“: Најмладиот тренер во историјата на ЛШ!

Прочитај повеќе

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат

Хорват е најдоброто засилување во македонскиот клупски ракомет

Слободен печат

Учесниците на кошаркарскиот камп во Маврово успешно тестирани од Ковид-19

Слободен печат