Најлесно ДОБИВААТ СЕКС мажите кои ги поседуваат овие 4 карактерни особини

Ако и вие сте маж чиј сексуален живот не е толку богат како што би сакале, судејќи според едно истражување, можеби проблемот е во вашите особини.

Истражувањето кое е спроведено на Технолошкиот Факултет во Квинсленд покажа дека мажите со одредени карактерни особини имаат повеќе секс од останатите.

Се покажа дека мажите кои се поотворени, емотивно стабилни, пријатни или совесни најлесно добиваат согласност за секс од жените, пренесува Mirror.

Истражувањето во кое учествувале 3.000 мажи и 1.500 жени кои дале податоци за својот сексуален живот покажа дека за мажите е важно каква особина имаат кога станува збор за тоа колку често имаат секс, додека кај жените тоа не е важно толку многу.

„Пронајдовме клучни разлики помеѓу мажите и жените кога станува збор за чести сексуални односи, но исто така и за бројот на потомци. Во споредба со жените, кај мажите постојат многу повеќе фактори кои влијаат на тоа дали ќе имаат секс, што ги објаснува големите варијации за тоа колку често имаат секс“, објасни докторот Стивен Вајт кој го водеше ова истражување.

Отвореноста била еднакво важен фактор кај мажите и жените, но се покажа дека кај мажите се важни и другите особини.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат