НАЈДОБРИОТ РЕЦЕПТ за сос за сите видови месо и риба

Кога ви е потребен освежувачки сос за со јадењата со месо, направете го по овој рецепт, нема да погрешите, а ќе го подобрите вкусот на оброкот.

Потребни состојки:

6 лажички мајонез
6 лажички павлака
2 чешниња лук
3 кисели краставички
Магдонос, сол и бибер

Подготовка:

Измешајте ги мајонезот и павлаката во еден сад. Додадете ги изренданите кисели краставички и свежиот магдоос. Потоа измешајте ги истолчените чешниња лук и измешајте. Зачинете со сол и бибер, а може да додадете и малку сенф.

Овој сос е идеален и за скара, за печено месо, за поховано месо, пилешко, риба, како и за морски плодови.

Прочитајте и...  ФОТО: Кејт Мидлтон избрана за кралска модна икона на светот, Викторија Бекам синоним за стилска трансформација

Поврзани вести

ФОТО: Кејт Мидлтон избрана за кралска модна икона на светот, Викторија Бекам синоним за стилска трансформација

Слободен печат

Дали безалкохолното пиво сепак е штетно за трудниците?

Слободен Печат

Причини поради кои и вас во средниот век би ве сметале за вештерка!

Слободен печат

ФОТО: Што оставија зад себе највпечатливите први дами? Меланија Трамп, непомирливо модно искушение

Слободен печат

ФОТО: Што оставија зад себе највпечатливите први дами? Мишел Обама, најдобар „билборд“ за млади креатори

Слободен печат

Која е Катрин Јансен, научничка на чело на истражувањето на вакцината против ковид 19 на Фајзер?

Јасмина Кантарџиева Димков

Остави Коментар