16.8 C
Скопје

Tag : риба

Магазин Магазин слајдер Храна

Предлог за денешениот ручек: Риба на медитерански начин

Слободен печат
Овој празничен ден, посветете го на домашните и уживајте заедно во подготовката на семејниот ручек. Наш предлог е филети риба подготвени на медитерански начин.  Состојки:...
Магазин Магазин слајдер Храна

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

Слободен печат
Овој понеделник нека биде поинаков од сите минати. За неделата да започне во добро расположение подгответе си прекрасен ручек, само за вас или пак уживајте...
Магазин Магазин слајдер Храна

Добро е да се знае: Што содржат сурими ролничките?

Слободен печат
Основна состојка во ролничките не е месо од опашка од рак, туку исчистена рибја белковина позната како сурими. Таа се прави од месо од бела...
Магазин Магазин слајдер Храна

Предлог за денешниот ручек: Направете си кремаста пита со риба

Слободен печат
За денешниот ручек воопшто не размислувајте, погответе си ја оваа кремаста пита со риба и уживајте во нејзиниот вкус… СОСТОЈКИ: – 500 г риба по...
Магазин Магазин слајдер Храна

Суши – јапонски деликатес: Неколку совети и правила при подготовка

Слободен печат
Сушито е најпознат јапонски деликатес како и едно од најпопуларните јадења меѓу Јапонците, кои го подготвуваат за посебни пригоди и за разни национални празници. Сушито...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Совет од нутриционистите: Доколку постите овие три намирници мора да ги консумирате!

Слободен печат
Постот е исклучително лековит за телото, доколку се консумираат здрави и избалансирани оброци… Постот на вода или постот на масло често не оставаат збунети околу...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 16 март: Денешниот ден е одличен за посериозни деловни потфати

Слободен печат
Овен Денешниот ден е одличен за посериозни деловни потфати и донесување одлуки за истите. Важно е на оние кои не ви се допаѓаат, да не...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нејзиното величество – туна: добра е за салати, суши и вкусни специјалитети

Анита Златкова
Туната е риба која може да се приготвува на разни начини. Во италија се јаде печена со компир и црвен пипер, или се сервира карпачо...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Идеален партнер според Зодијакот: Лавиците сакаат харизматични, Рибите нежни, а Скорпиите страсни мажи!

Слободен печат
Многу жени сонуваат за сродна душа, за партнер кој ќе им ги исполни најскриените желби. Астролозите велат дека секој знак на Зодијакот обрнува внимание на...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

За овие 3 хороскопски знаци се верува дека имаат најголема среќа во животот: Дали сте меѓу нив?

Слободен печат
Кои се вистинските „среќници“ на Зодијакот и зошто токму на нив им оди подобро во животот од другите? Астролозите велат дека тоа зависи од квалитетите,...