НА СКАЛА ОД 1 ДО 10: Колку се арогантни овие 4 хороскопски знаци?

Астрологијата тврди дека четири знаци од зодијакот вашат за најарогантни меѓу сите останати.

На скала од 1 до 10, нивната ароганција е секогаш над 5, а некогаш може да бидат и доста непријатни како друштво.

Еве за кого се работи:

БИК

Нивната ароганција на оваа скала е 7. Тие се трудат да се скријат, но не секогаш им успева. Бикот мисли дека ништо во светот не е доволно добро за него, а многу тешко е да се аргументира со претставниците на овој хороскопски знак.

ЛАВ

Најарогантните претставници на хороскопот, со проценка дека нивната ароганција на скала од 1 до 10 изнесува 9,5. Тие се егоисти и мислат дека светот треба да се врти околу нив, а тоа го балансираат со одлична комуникација со која ги придобиваат луѓето, но само оние за кои се заинтересирани.

Прочитајте и...  Најголемите осудувачи се кријат во овие 2 хороскопски знаци

ВОДОЛИЈА

Тие се изразени индивидуалисти, а нивната ароганција на оваа скала е нешто меѓу 7 и 8. Избираат со кого се дружат, а оние кои не можат да им се придружат на нивниот пат, не ни мора да бидат покрај нив. Ги ценат своите ставови, а и имаат мислење за сè.

СКОРПИЈА

Скорпиите се сметаат себе за подобри, попаметни и поитри од сите други. Никогаш отворено не ги покажуваат своите емоции и намери, а секогаш се пречувствителни на критики. Се воодушевуваат на оние кои се видливо подобри од нив. На оваа скала, нивната ароганција е 7.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат