НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – прв дел – Слободен печат
ЕспресоСлободна ТВУбавина

НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – прв дел

Нов серијал од осум епизоди,  „На шминкање со Зока“ има за цел да ви ги открие професионалните тајни на шминкањето како и по некој совет при изборот на шминката.

Мејкап артистката Зорица Николова, уметник по образование, но и по сензибилитет, креира осум различни изгледи кај девојки и жени на различна возраст.

Суштината на шминкањето е да го истакне она што е убаво, да ги прикрие неправилностите и притоа да се погоди дозата за да не изгледа вулгарно.

Зока е вистински мајстор на својот занает и со леснотија успева да го извлече најдоброто од секоја жена, без разлика на возраста и бојата на кожата. Она што е најважно, дамите после шминкањето не изгледаат како да носат маска, и понатаму личат на себе.

Слушнете ги советите на Зорица, дознајте по некој трик и применете го во вашата секојдневна рутина.

Во првата епизода ќе гледате каков матурски изглед препорачува Зорица. Модел е младата Андреа.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close