Tag : зорица

Вести Македонија

Премиерот Заев и сопругата Зорица на прием кај Трамп и Меланија (ФОТО)

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев со сопругата присуствуваше на прием кој го организираше американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија, во Њујорк на ГС на ОН....
Вести Економија

Апостолска ја посети компанијата „ВМЦ Македонија“

Слободен печат
Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денес реализираше работна посета на компанијата „ВМЦ Македонија“ во индустриската зона Желино, Тетово, во која е...
Еспресо Слободна ТВ Убавина

НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – петти дел

Слободен печат
Мејкап артистката Зорица Николова, уметник по образование, но и по сензибилитет, креира осум различни изгледи кај девојки и жени на различна возраст. Суштината на шминкањето...
Еспресо Слободна ТВ Убавина

НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – трет дел

Слободен печат
Суштината на шминкањето е да го истакне она што е убаво, да ги прикрие неправилностите и притоа да се погоди дозата за да не изгледа...
Еспресо Слободна ТВ Убавина

НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – втор дел

Слободен печат
Мејкап артистката Зорица Николова, уметник по образование, но и по сензибилитет, креира осум различни изгледи кај девојки и жени на различна возраст. Суштината на шминкањето...
Еспресо Слободна ТВ Убавина

НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – прв дел

Слободен печат
Мејкап артистката Зорица Николова, уметник по образование, но и по сензибилитет, креира осум различни изгледи кај девојки и жени на различна возраст. Суштината на шминкањето...
Вести Економија

Апостолска учествуваше на регионална конференција во Словенија

Слободен печат
Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска вчера учествуваше на конференцијата „AUSTRIA CONNECT SOUTHEAST EUROPE 4.0 – Digitalization – Competence – Transformation“ која...