-9 C
Скопје

Мртов маж најден на пат

Безживотно тело на 67 – годишен маж е најдено покрај пат во тетовското село Рогачево вчера околу 16 часот, соопшти денеска СВР Тетово. На телото немало траги на насилство, но јавен обвинител дал наредба да се направи обдукција.

На патот во селото Рогачево бил пронајден починат Г.К. (67) од Скопје. Од лекар од Итна помош во Тетово била констатирана смрт, без траги на насилство. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција, информираа денеска од службата за односи со јавноста при СВР Тетово.

Прочитајте и...  Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Поврзани вести

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Слободен печат

Работел по 18 часот: Кривична пријава против угостител во Гостивар

Слободен печат

Малолетник се обидел да силува 27-годишна девојка во струшко

МИА Агенција

Расчистена кражба во трговски центар во Скопје, приведени две лица

58 санкции за брзо возење во Штип и Кочани

Остави Коментар