-9 C
Скопје

Tag : СВР Тетово

Вести

Аналитички центар на СВР Тетово: Вкупно 256 кривични дела, прекршоци и поплаки за семејно насилство во 2020 година

Слободен печат
Аналитичкиот центар при СВР Тетово во текот на 2020 година регистрира 74 кривични дела кои се однесувале на семејно насилство, 13 случаи на пријави кои...
Вести Македонија

Уапсен угостител од Градец, но и агресивен гостин што не сакал да се легитимира

Слободен печат
Две лица од гостиварското село Градец биле лишени од слобода откако по извршена контрола било утврдено дека во угостителски објект има гости по работното време....
Вести Македонија

Отворете очи да не наседнете: Тетовец жртва на измама за работа и престој во Канада

Слободен печат
Дваесет и седумгодишник од Тетово пријавил во полиција дека бил измамен од човек кој му ветувал работа и престој во Канада, за што уплатил 28.000...
Вести Слајдер Хроника

Тело на маж извлечено од водите на Вардар кај Чегране

Слободен печат
Безживотно тело на маж, попладнево е извадено од водите на Вардар на излезот од гостиварското село Чегране. Според последните информации сè уште не е познат...
Вести Хроника

СВР Тетово: Загина жител на село Гајре при изведување на градежни работи

Слободен печат
Шеесет и четири годишен жител на тетовското село Гајре го загуби животот при изведување на градежни работи, соопштуваат од СВР Тетово. Според првичните сознанија, тој...
Вести Македонија

СВР Тетово ја заврши потрагата: Пронајдена 17-годишната девојка што била пријавена дека се оддалечила од дома

Слободен печат
Тетовската полиција го најде 17-годишното девојче кое беше пријавено од родителот дека се оддалечило од дома на 18 декември. Таа била пронајдена на улица во...
Вести Македонија Слајдер

За непочитување на дозволеното работно време: Приведени двајца угостители во Гостивар

Слободен печат
Полицијата во Гостивар викендот приведе двајца сопственици на угостителски објекти, работеле по дозволеното работното време. Според СВР Тетово, вчеравечер (27 декември) околу 22:15 часот, полициски...
Вести Хроника

На наплатната рампа кај Желино: Приведени тројца дилери, пронајден кокаин

Слободен печат
Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, во заедничка акција со СВР Тетово, приведоа тројца дилери на дрога...
Вести Хроника

Три лица осомничени за разбојништвото во Теарце на 22 ноември

Слободен печат
Три лица се лишени од слобода и е започната постапка за утврдување на одговорност околу разбојништвото и одземање на пари од објект на игри на среќа што се...
Хроника

Пешак почина во сообраќајка која се случи синоќа во село Теново

Слободен печат
Пешак од селото Теново го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 21 часот на влезот во селото. Поради сериозноста на повредите, по...