• СВР Тетово

Во полиција пријавени 10 исчезнати Непалци кои работеле во угостителски објект во Тетово

Вчера во 13.30 часот во СВР Тетово, Б.И.(29) од тетовско Долно Палчиште, менаџер во угостителски објект во Тетово, пријавила дека од објектот се оддалечиле 10 странски државјани од Непал, кои биле вработени во угостителскиот објект. Според пријавеното, тие на подрачјето пристигнале на 22.04.2024 и истиот ден престојот уредно го пријавиле во СВР Тетово. Се преземаат …

Во полиција пријавени 10 исчезнати Непалци кои работеле во угостителски објект во Тетово Read More »