Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Неколку килограми плус и тоа наталожени на и околу стомакот знаат да претставуваат вистински проблем кога изборот на гардероба е во прашање. Но ако ги знаете овие правила, сигурно се ќе стане многу поедноставно.

Овие четири совети се спасителки доколку сакате да го скриете стомакот и да изгледате повити.

Блузи „сечени“ под градите

Ваквите блузи се вистински избор за вас бидејќи околу стомакот се широки и лелеави и така не отсликуваат ништо. Одберете неколку вакви блузи во различни бои и комбинирајте ги со сако и фармерки, па дури и со хеланки. И „балон“ блузите се добро алтернативно решение.

Мидери

Мидерите се суперпрактични и одлично го сокриваат стомакот. Денес се дури и пријатни за носење, а ги има во најразлични модели, направени од цврст растеглив материјал.

Кажете „не“ на кратките јакни

Никако не носете јакни со должина до стомакот или уште пократки. Одберете јакна која има должина најмалку до колковите. Така ништо нема да ви „излегува“ од страните дури и кога носите тесни фармерки.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои важат за најголеми манипулатори!

Прочитај повеќе

Проблеми за Џорџ Клуни: Славниот актер е дел од фирма која е обвинета за злоупотреба на детски труд

Слободен печат

Природен шејк за рамен стомак

Слободен печат

Научниците открија: Еве колку им е потребно на жените да ја „изгубат главата“

Слободен печат

Штрудла со јаболка (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Природни лекови за астма

Слободен печат

Дневен хороскоп за 29 февруари – Дознајте што ве очекува оваа сабота!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виц на денот: Матичен

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и „вулгарно“ (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Вака наместо пари ја привлекувате сиромаштијата во вашиот живот! Според Фенг шуи правите голема грешка!

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Астролозите откриваат: Месецот на раѓање открива кои болести ви се закануваат

Слободен печат