Митревски најдобар голман на месецот во СЕХА (ВИДЕО)

фото: СЕХА

Чуварот на мрежата на Еурофарм Работник е најдобар голман за октомври во регионалната СЕХА лига.

Битолчанецот собра вкупно 48 интервенции во регионалната лига во овој месец и избран е за најдобар голман.

Моментно во групата „Б“ екипата предводена од тренерот Стевче Алушовски славеше против Спартак Москва, Металопластика и Веспрем, а загуби од ППД Загреб и Мешков Брест.

Воедно сезонава битолскиот клуб дебитира и во Лигата на шампионите, по пет кола има една победа и четири порази.

Видео на денот