Миовски собра уште едно признание – играч на колото во Шкотска!

Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски игра одлично во Абердин, а откако постигна два гола за викендот доби место тимот на колото.

Сепак, местото во тимот на колото не беше единственото признание за Миовски, тој е избран и за играч на колото во шкотското првенство.

Миовски со двата гола му донесе победа на Абердин против Мотервил од 3:1, а ги постигна во период од пет минути. Во овој момент Mиовски е трет стрелец во првенството со 14 постигнати голови.

„Македонскиот маестро Бојан Миовски одигра одлично во победата на Абердин. Тој е ѕвездениот човек оваа недела“, стои во краткото објаснување за македонскиот фудбалер.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот