Министерот Димитров се сретна со другарите од средно, меѓу нив и поранешната министерка (ФОТО)

Поранешната министерка за информатичко општество во владата на ВМРО-ДПМНЕ, Марта Арсовска Томовска, на својот Фејсбук профил објави фотографија со пријателите од средно училиште, меѓу кои и актуелниот министер за надворешни работи, Никола Димитров.

„Корчагин ’91“, напиша Томовска.

Прочитајте и...  Алијанса за Албанци: Али Ахмети зборува за албански премиер, додека бојкотира албански претседател

Прочитај повеќе

Четворица обвинети за непочитување на полицискиот час во Битола

Слободен печат

Невладините организации ќе добијат од Владата 30 милиони денари

Слободен печат

„Бентли“ планира да отпушти илјада работници

Слободен печат

Влада: Денеска поднесени 114 кривични пријави за ширење на заразна болест

Слободен печат

Се огласи Грета за хаосот во Америка: Младата активистка го осуди расизмот!

Слободен печат

Шпанија ги отвара границите за туристи на 1 јули

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Германски неонацисти тренираат во воен камп во Русија- никој не може да им го забрани тоа

Слободен печат

Путин: Норникел ќе ја надомести целата штета предизвикана од излевањето на нафтата

Слободен печат

Безбедностата камера „улови“ воспитувачка која усмрти бебе кое плаче (ВИДЕО)

Слободен печат

Америка закрепнува: Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони

Слободен печат

Бројот на потврдени случаи на инфекцијата со коронавирусот расте побрзо од кога било

Слободен печат

Нема заболени од Ковид-19 меѓу вработените во тетовските градинки

Слободен печат