Мицкоски го свика извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

христијан мицкоски мицковски
Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ / EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за утре закажа состанок на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Состанокот доаѓа откако минатата недела во Собранието пропадна обидот да се изгласа недоверба на Владата на Зоран Заев.

Се очекува да се разговара за следните политички чекори во однос на барањето за брзи предвремени парламентарни избори, како и целокупната политичка ситуација во земјава во ситуација кога во Законодавниот дом никој нема мнозинство.

Видео на денот