Tag : ВМРО – ДПМНЕ

Вести Избори 2020

Силјановска Давкова: Болна држава не може да се справи со Ковид-19, после 15 јули да ја прославиме обновената политика

Слободен печат
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на ИЕ 1 на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денеска  порача дека ќе ги претставува граѓаните и ќе гласа по сопствено уверување,...
Вести Избори 2020

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 2,5 милијарди денари годишно во образование, наука и спорт

Слободен печат
На 15 јули граѓаните ќе донесат одлука за подобра држава, одлука за нови патишта, повеќе ред и правда, подобро здравство, побрза интергација во ЕУ, мирен...
Вести Ви Препорачуваме Избори 2020

СДСМ ја почнува кампањата од Струмица, ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, ДУИ од Преспа, Алијанса и Алтернатива од Скопје

Слободен печат
Партиите и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентрани избори на 15 јули од денеска ќе ја претставуваат својата политичка понуда пред граѓаните. Иако најавија...
Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ ја претстави програмата за претстојните избори

Слободен печат
Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја претстави програмата „Обнова“, со која оваа партија ќе настапи на изборите кои треба да се одржат на...
Вести Ви Препорачуваме Колумни

ДУИ секогаш „пука“ јако!

Љубиша Николовски
Албанец за Премиер е најновата понуда од страна на ДУИ. И ако се исполнат одредени околности нема да биде чудо ако тоа и случи. Не...
Вести Ви Препорачуваме Колумни Македонија

Кој е посилен од државата?

Никој не е посилен од државата, вели самоуверено Премиерот Оливер Спасовски. Веројатно сака да биде така зашто никој и не треба да е посилен од...
Вести Македонија

Чулев: Нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ

МИА Агенција
Досега до МВР нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ. Доколку дојде, ние согласно оперативните процедури ќе постапиме и ќе...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВМРО-ДПМНЕ сака да бојкотира СДСМ вели нема да го регистрира!

Соња Христовска Угриновска
ВМРО-ДПМНЕ сѐ погласно најавува дека ќе ги бојкотира изборите ако СДСМ инсистира тие да се одржат на 21 јуни, а од СДСМ им возвраќаат дека...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВМРО ДПМНЕ од партија, до јавна здравствена установа!

Љубиша Николовски
Изјавата на проф. Светомир Шкариќ ја запечати играта со наддавање за тоа кога треба да се одржат изборите: -Во истата секунда кога ќе заврши вонредната...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Лидерите не се испазарија за датумот за избори

Соња Христовска Угриновска
Лидерите на политичките партии вчера со часови лицитирале со датумот кога да се одржат предвремените парламентарни избори на лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски и...