16 C
Скопје

Tag : ВМРО – ДПМНЕ

Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Стаменкоска – Трајкоска: Не сум задоволна од однесувањето на пратениците, ние можеме подобро

Весна Тодоровска
Јас како пратеник на ова Собрание работите ги гледам малку пообјективно, значи ревидирање на кодексот за однесување потребно е да има и практиките во другите...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВМРО-ДПМНЕ се пишмани за ситнење на пратеничката група?

Весна Тодоровска
До собранискиот спикер Талат Џафери нема пристигнато иницијатива за ситнење на пратеничката група предводена од ВМРО-ДПМНЕ, односно за формирање осум или десет пратенички групи со...
Вести Македонија

ВИДЕО | Петрушевски: Бараме уште денеска законите од петтиот пакет да бидат ставени на дневен ред

Весна Тодоровска
Ние како опозиција бараме час поскоро законите за финансиска поддршка од петтиот пакет за исплата на плати на вработените да се стават на гласање на...
Вести Македонија Некатегоризирано Слајдер

Мицевки за Слободен печат: Во ВМРО-ДПМНЕ нема пратеници со двојно државјанство

Дестан Јонузи
Координаторот на пратеничката група на опозициската ВМРО-ДПМНE, Никола Мицевки во изјава за Слободен печат вели дека нивниот предлог-закон кој предвидува пратениците да имаат само македонско...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ за Рашковски: Скандали не се покриваат со оставка

Слободен печат
По оставката на поранешниот Генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара „до крај да бидат истражени аферите во кој тој наводно е вовлечен,...
Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ ги повлече амандманите на Законот за државјанство, на ред се АА/А

Весна Тодоровска
По вчерашната средба на премиерот Зоран Заев и лидерите на Алијансата и Алтернатива Зијадин Села и Африм Гаши за Законот за државјанство, ВМРО-ДПМНЕ денеска ги...
Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ: Дали комбето фатено со дрога од 800 илјади евра е на семејството Заеви?

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ во врска со приведувањетои на висок полициски службеник од Прилеп, во свое партиско соопштение прашува дали е уапсен и роднина на премиерот Зоран Заев,...
Вести Македонија

ВИДЕО | Стојкова-Серафимовска: ВМРО-ДПМНЕ работи конструктивно – не сите закони кои што се предлагаат се за доброто на граѓаните

Весна Тодоровска
За денеска во Собранието на Република Северна Македонија најавена е средба меѓу комитетот за односи меѓу заедниците и здруженија на граѓани. Комитетот е едно од...
Ви Препорачуваме Колумни

ЛИДЕРСКА- за прв пат!

Љубиша Николовски
Вчера за прв пат имаше ЛИДЕРСКА СРЕДБА. Зоран Заев и Христијан Мицковски, еден на еден, сами без „партиски привезоци и засилувања“. Сите претходни беа се...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Велјановски: Заев докажа дека приоритет му се политиките на неговата коалиција, а не здравјето и справувањето со сиромаштијата

Весна Тодоровска
Како пратеничка група ние ќе го поддржиме сетот на закони кои треба да се донесат како поддршка за економијата во земјава и ќе учествуваме активно...