1 C
Скопје

Миа Калифа е бесна: Моите 100.000 долари не пристигнаа во Бејрут и два месеци по експлозијата! (ВИДЕО)

Поранешната порно-ѕвезда Миа Калифа (27) дониршае 100.000 долари во црвениот крст во Бејрут, за да помогне на жртвите по страшната експлозија која се случи пред два месеци.

Да потсетиме, во експлозијата во главниот град на Либан која се случи на 4-ти август, загинаа околк 180 луѓе, додека 6.000 беа повредени.

Миа со својот допринос сакала да помогне на жртвите, бидејќи околку 300.000 жители останаа без своите домови, а тоа околу 10 отсто од градот Бејрут.

Прочитајте и...  Канје Вест побарал од Ким да не биде присутна додека поминува време со децата: Дали Кардашијан се согласила на тоа?

Досега уште не се знае што го предизвикал пожарот кој запали скоро 3.000 тони амониум нитрат.

Инаку Миа е родена на 10 фебруари 1993 година токму во Бејрут, од каде се отселила во 2001 година.

Прочитајте и...  Највисокиот коефициент на интелегенција не е измерен ниту кај Илон Маск или Стив Џобс туку кај жена по име Мерилин

– Поминаа два месеци од експлозијата, а држвата не превзеде одговорност, немаше истрага и донациите не пристигнуваа во државата – започнала Миа во видеоснимката.

– Извинете што ми требаше толку време, но овие пари ќе дојдат до вас, без оглед на тоа ќе направат тие на мојата кредитна картичка. Продолжите да зборувате за Либан и продолжете да донирате. Делете ги ресурсите – изјавила таа.

Поврзани вести

ВИДЕО: Американски хирург учествувал на судење преку видео врска паралено додека оперирал

Слободен печат

ВИДЕО | Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ воодушевени од нејзиниот танц: Водителката на „Sвездите на Гранд“ ја освои публиката

Слободен печат

ВИДЕО | Погледнете како супер – јахта од 75 милиони евра руши дел од марина на Карибите: За сè е виновен компјутерскиот систем

Слободен печат

ВИДЕО | Извонредно откритие: Археолозите пронајдоа церемонијална кочија во близина на Помпеја

Слободен печат

Највисокиот коефициент на интелегенција не е измерен ниту кај Илон Маск или Стив Џобс туку кај жена по име Мерилин

Слободен печат

ФОТО | Миа Костова брутално искрена: Ролката ми е од Зара, а сакото од Бит пазар – Стил имаш или немаш, Шанел не те спасува

СП.

Остави Коментар