14 C
Скопје

Tag : бејрут

Вести Свет Слајдер

Либанските демонстранти прогласија „Ден на бесот”, блокирајќи ги главните улици во Бејрут

Слободен печат
Либанските демонстранти го прогласија денешниот ден  за „Ден на бесот”, блокирајќи ги главните улици во главниот град Бејрут и низ целата земја во знак на...
Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО+ВИДЕО | Најтажната новогодишна елка: Пристаништето во Бејрут е „украсено“ со елка која ги носи имињата на загинатите во експлозијата

Теодора Циклевска
На овој начин им беше оддадена чест на сите кои загинаа во една од најголемите трагедии во Либан....
Вести Свет

Либанскиот премиер: Транспарентно се справив со експлозијата во пристаништето во Бејрут

И.И.
Либанскиот премиер Хасан Диаб денеска изјави дека неговата совест е чиста во случајот со експлозијата во Бејрут на 4 август, откако судијата што ја истражува...
Вести Свет

Либан: Обвинение за немарност за премиерот и тројца поранешни министри во случајот со смртоносната експлозија

Слободен печат
Либански истражен судија ги обвини привремениот премиер Хасан Диаб и тројца поранешни министри за небрежност во случајот со експлозијата на пристаништето во Бејрут во која,...
Вести Свет

Разврска за разорната експлозија во Бејрут: Обвиненија против либански функционери од царината

Слободен печат
Либанскиот државен обвинител Гасан Кури денеска поднесе обвиненија против сегашни и поранешни царински службеници во Бејрут во врска со разорната експлозија што ја погоди либанската...
Вести Регион

Рама во Бејрут за реадмисијата на четири деца и жена од кампот Ал Хол во Сирија

Слободен печат
Премиерот Еди Рама и министерот за внатрешни работи, Сандер Лешај, заедно со генералниот конзул на Албанија во Либан, Марк Горајеб, се среднаа во Бејрут со...
Вести Свет Слајдер

ФБИ нема точен заклучок за причината на експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) соопшти дека сè уште не дошле до точен заклучок за тоа што ја предизвика експлозијата во Бејрут на 4 август,...
Вести Свет Слајдер

Повторно експлозија во Бејрут: Четири лица починаа, а повеќе од 50 се повредени (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Четири лица починаа, а повеќе од 50 се повредени во експлозија на резервоар со дизел гориво во зграда во Бејрут, соопшти либанскиот Црвен крст. Експлозијата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Миа Калифа е бесна: Моите 100.000 долари не пристигнаа во Бејрут и два месеци по експлозијата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Поранешната порно-ѕвезда Миа Калифа (27) дониршае 100.000 долари во црвениот крст во Бејрут, за да помогне на жртвите по страшната експлозија која се случи пред...
Вести Свет Слајдер

Либан се обрати до Интерпол во врска со експлозијата во Бејрут: Издадени потерници по двајца Руси

Слободен печат
Главниот истражител за причините за разорната експлозија што се случи во август во пристаништето во Бејрут денеска издаде две потерници по капетанот и сопственикот на...