• Либан

Потрес предизвика паника вечерва во Либан, луѓе истрчаа на улиците

Земјотрес со јачина од 4,2 степени вечерва предизвика паника во источните и северните делови на Либан, при што жителите во некои области ги напуштиле своите домови и истрчале на улиците. Земјата граничи со Сирија и се наоѓа во непосредна близина на регионот што беше погоден од катастрофални земјотреси во изминатите два дена, кои однесоа преку …

Потрес предизвика паника вечерва во Либан, луѓе истрчаа на улиците Read More »