9 C
Скопје

Tag : Либан

Вести Свет

Израел собори дрон од Либан

Слободен печат
Израелската армија денеска соопшти дека соборила беспилотно летало што влегло во израелскиот воздушен простор од Либан. Во соопштението се додава дека израелската армија ќе продолжи...
Вести Свет

Либан повторно „заклучен” наредните 25 дена

Слободен печат
Во Либан денеска е воведена 25-дневна блокада низ целата земја за да се ограничи ширењето на коронавирусот. Ова е трето „заклучување” во Либан откако првиот...
Вести Свет

Изгоре сириски бегалски камп во Либан

Слободен печат
Во бегалски камп во Либан, каде се сместени бегалци од Сирија изби пожар, при што полесно се повредени четири лица, а изгореа сите шатори. Пожарникарите...
Вести Свет

Либанскиот премиер: Транспарентно се справив со експлозијата во пристаништето во Бејрут

И.И.
Либанскиот премиер Хасан Диаб денеска изјави дека неговата совест е чиста во случајот со експлозијата во Бејрут на 4 август, откако судијата што ја истражува...
Вести Свет

Либан: Обвинение за немарност за премиерот и тројца поранешни министри во случајот со смртоносната експлозија

Слободен печат
Либански истражен судија ги обвини привремениот премиер Хасан Диаб и тројца поранешни министри за небрежност во случајот со експлозијата на пристаништето во Бејрут во која,...
Вести Свет

Зариф: Ќе го почитуваме нуклеарниот договор ако тоа го направат САД и ЕУ

И.И.
Шефот на иранската дипломатија Мохамед Џавад Зариф на денешната виртуелна конференција во Рим изјави дека Техеран во целост ќего почитува Меѓународниот договор за иранската нуклеарна...
Вести Свет

Разврска за разорната експлозија во Бејрут: Обвиненија против либански функционери од царината

Слободен печат
Либанскиот државен обвинител Гасан Кури денеска поднесе обвиненија против сегашни и поранешни царински службеници во Бејрут во врска со разорната експлозија што ја погоди либанската...
Вести Свет

ФОТО: Во Либан масовно бегство на затвореници заврши трагично, еве што им се случи

Слободен печат
 Повеќе од 60 лица избегаа од затвор во Либан, а кои петмина загинаа кога нивниот автомобил удри во дрво, соопштија Меѓународните безбедносни сили на Либан....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Миа Калифа е бесна: Моите 100.000 долари не пристигнаа во Бејрут и два месеци по експлозијата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Поранешната порно-ѕвезда Миа Калифа (27) дониршае 100.000 долари во црвениот крст во Бејрут, за да помогне на жртвите по страшната експлозија која се случи пред...
Вести Свет

Во Либан воведен карантин во 111 градови и села

Слободен печат
Во Либан е воведен карантин во 111 градови и села низ целата земја, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. Министерот за внатрешни работи...