Tag : донација

Вести Македонија

ОММ: Пратениците да ги донираат лаптопите онаму каде што се најпотребни

Слободен печат
Собранието на Република Северна Македонија склучи договор за набавка на сто преносни компјутери. Овие компјутери Собранието ги добива во период на корона-криза, кога власта и...
Вести Регион

Донација од НАТО: Албанија доби 60 респираторни машини во борбата со ковид-19

Слободен печат
Албанското Министертво за одбрана прими донација од НАТО што се состои од 60 респиратори машини. – Сојузниците на НАТО се обединети во борбата против ковид-19....
Вести Свет Слајдер

Донација завршила на отпад: САД рециклирале апарати за белодробна вентилација што ги добиле од Русија

Слободен печат
Агенцијата за вонредни состојби на САД (ФЕМА) ги дала на рециклирање 45-те апарати за белодробна вентилација што пролетоска ги доби како донација од Русија, во...
Вести Македонија

Средношколци од Струмица изработија и донираа постелнина за Детското одделение во болницата

Слободен печат
Ученици од втора година текстилна струка во СОУ „Никола Карев” од Струмица, кои прв пат изведуваат феријална пракса, изработија детска постелнина што беше донирана на...
Вести Скопје

Пунктови за дезинфекција и бесконтактни топломери-донација од ТИКА за градинките

Пунктови за дезинфекција и бесконтактни топломери наменети за градинките, а во рамки на проектот „Здраво и одржливо образование”, донираше денеска Турската агенција за соработка и...
Вести Свет

Основачот на Фејсбук без политички мотиви: Цукерберг ќе донира уште 100 милиони долари за изборите во САД

Слободен печат
Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг објави дека ќе донира уште 100 милиони долари за локалните изборни администрации во САД. Ова е дополнување на 300-те милиони...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан донираше милион долари на ерменскиот фонд: Познато е каде одат нејзините пари

Слободен Печат
Американската ријалити ѕвезда застана покрај земјата од каде и потекнува. Со денови, Ерменија и Азербејџан се во конфликт околу регионот Нагорно – Карабах, кој е...
Вести Македонија

МВР доби американска донација вредна 460 илјади американски долари

Слободен печат
Во Полицискиот центар „Ѓорче Петров” денеска американската амбасадорка Кејт Мери Брнз му предаде на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски донација за МВР во вредност...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Миа Калифа е бесна: Моите 100.000 долари не пристигнаа во Бејрут и два месеци по експлозијата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Поранешната порно-ѕвезда Миа Калифа (27) дониршае 100.000 долари во црвениот крст во Бејрут, за да помогне на жртвите по страшната експлозија која се случи пред...
Вести Македонија

Донација од САД за МВР, ДЗС и Црвениот крст за справување со ковид – 19

Слободен печат
САД преку Меѓународната програма за поддршка во обука на кривичните истраги (ИЦИТАП), а во насока на справување со пандемијата од  ковид– 19, денеска донираше опрема...