24.8 C
Скопје

Македонија со Трајковски и Пандев во нападот против Германија

Селекторите на двете репрезентации Германија и Македонија, Јоаким Лев и Игор Ангеловски, ги објавија стартните 11 со кои ќе го започнат вечерашниот натпревар (20.45 часот) во Дуизбург во рамките од квалификациите за пласман на Светското првенство.

Ангеловски се одлучи за формација 3-5-2, од првата минута во нападот да ги има Трајковски и Пандев, потоа во средниот ред се Алиоски, Елмас, Адеми, Барди и Николов.

Во одбраната се Муслиу, Велковски и Ристовски, а на голманската позиција е Димитриевски.

Шанса од клупата ќе чекаат Богатинов, Шишковски, Бејтулаи, Ашковски, Ристевски, Радески, Хасани, Стојановски, Велкоски, Спировски, Ибраими.

Во продолжение и стартниот состав на Германија: Тер Штеген, Емре Чан, Гинтер, Рудигер, Госенс, Горецка, Кимих, Гундоган, Хаверц, Гнабри, Сане.

Поврзани вести

Арбреша Реџепи е осмиот македонски спортист кој ќе учествува на Игрите во Токио

Слободен печат

ВИДЕО: Елмас победник во „квизот“ на Наполи – колку добро ги познаваш соиграчите?

Слободен печат

Џенова му понуди нов договор на „Гранде“ Пандев!

Слободен печат

Кои беа најбрзите македонски репрезентативци на Европското првенство?

Слободен печат

ВИДЕО: Англичаните „гладни“ за одмазда, не ја забораваат неправдата од 2010 година!

Слободен печат

ВИДЕО: „Гаучосите“ го разбудија Лео Меси за да му честитаат роденден!

Слободен печат

Остави Коментар