Македонија ЃП го промовираше Наџи Шенсој

Како што и официјално соопштија од клубот, 61-годишниот стратег роден во Призрен ќе седне на клупата на ѓорчепетровци. После репрезентативните обврски, погледите повторно се насочени кон домашното првенство пред чие продолжение имаме нова тренерска промена.

Време е за нови фудбалски возбудувања и ново по ред 15. коло од Првата македонска фудбалскал ига кое е на програмата овој викенд.

Дуелот ќе се игра од 13.00 часот, а останатите четири средби од колото во истиот термин, но в недела ќе играат Борец-Силекс, Шкендија-Ренова, Академија Пандев-Струга Трим Лум и Вардар-Шкупи.

В сабота екипата на Македонија ЃП на домашен терен ќе го пречекаат градскиот ривал Работнички. На дебито на новиот шеф на стручниот штаб на популарните „лавови“ од Ѓорче Петров ќе биде Наџи Шенсој кој доаѓа како наследник на досегашниот кормилар, Александар Таневски.

Прочитајте и...  Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

После 14 кола во шампионатот Македонија ЃП е на шестото место со 18 бодови, а последни се „романтичарите“ со 11. Шенсој во нашата земја веќе има водено една екипа, станува збор за битолски Пелистер во периодот од 2016-2017 година.

Прочитај повеќе

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат