ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров двапати се запиша во листата на стрелците во гостинската победа на францускиот клуб Нант (27:35) денеска против Кил.

Ова е прва победа на Нант оваа сезона во Лигата на шампионите, за која најмногу придонесе Ривера со девет голови. На спротивната страна за германскиот гигант по четири голови имаа Сагонсен и Пекелер.

Во истата група „Б“ Веспрем дојде до вториот триумф откако убедливо со 37:25 го декласираше ППД Загреб.

За унгарската екипа настапи нашето лево крило Дејан Манасков кој реализираше три голови.

Кај неговите тимски колеги Ненадиќ имаше седум голови, а шест Египќанецот Омар. За хрватскиот претставник најрасположен беше Хрстиќ со шест погодоци.

Прочитајте и...  ВИДЕО: „Рударите“ го шокираа Реал, Шахтјор славеше без девет првотимци!

Поврзани вести

Инфантино не е во „војна“ со УЕФА, но сака мечеви како Баерн-Бока јуниорс!

Слободен печат

Меси: Дуелите со Кристијано се посебни, се надевам дека ќе се опорави до среда!

Слободен печат

Ѓоковиќ: Сакам да бидам историски број 1

Слободен печат

Ништо од пресметката меѓу Меси и Роналдо, Португалецот сè уште е позитивен на корона

Слободен печат

КФСМ одлучи сезоната да започне на 31. октомври

Слободен печат

Познат наследникот на Зидан во случај на отказ, тоа е една од најголемите легенди на Реал

Слободен печат

Остави Коментар