Кривична за лицето кое со воздушен пиштол пукаше кон својата баба

Поднесена е кривична пријава против Б.Л. (33) кој во виздушен пиштол пукаше кон својата баба, информира МВР.

-Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава  против Б.Л. (33) од с.Манастирец, општина Росоман, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“ при семејно насилство- стои во дневниот билен на МВР.

На 08.06.2020 во семејниот двор, пријавениот по кратка расправија, со воздушен пиштол испукал неколку дијаболи кон неговата баба С.М.(81), при што ѝ нанел повреди.

Прочитајте и...  Во Гази Баба казнети 192 несовесни возачи

Поврзани вести

Апсење во Чаир, падна дилер на кокаин и хероин

Слободен печат

Приведен 35-годишен маж со шпанска лична карта за трговија со дрога

Слободен печат

Скопјанец однесен во станица, се однесувал агресивно кон полицаец

Слободен печат

Полицијата одзеде возило поради сомнение за фалсификување број на шасија

Слободен печат

Приведено лице барано со потерница

Слободен печат

Скопјанец фатен со 10 зипер кесички марихуана

Слободен печат

Остави Коментар