Корисниците на ФБ бесни: Не можат да погледнат никаква мултимедија – Слободен печат
МагазинТехнологија

Корисниците на ФБ бесни: Не можат да погледнат никаква мултимедија

Според мониторингот, овие проблеми примарно се појавуваат во САД и на територијата на Европа.

Фејсбук, Воцап и Инстаграм веќе подолго време од овој ден имаат проблеми со работата. На Фејсбук најмногу проблеми се пријавени во врска со прикажување на мултимедијални содржини, особено фотографии, илустрации и гиф-анимирани сликички.

Според мониторингот, овие проблеми примарно се појавуваат во САД и на територијата на Европа. Најмалку 39% од вкупниот број корисници на Фејсбук имале проблеми со логирање на платформата, а 33% не можат да ги гледаат објавените фотографии.

Модераторите на фан-страниците го имаат истиот проблем со објавување на содржини.

Од Фејсбук најавиле дека интензивно се работи на решавање на проблемите кои ги имаат сите нивни сервиси, а причините зошто фотографиите не се видливи ќе бидат објавени веднаш по извршеното истражување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close