Паднаа ИНСТАГРАМ, ФЕЈСБУК И ВОЦАП, причината уште не е позната – Слободен печат
МагазинТехнологија

Паднаа ИНСТАГРАМ, ФЕЈСБУК И ВОЦАП, причината уште не е позната

Се очекува наскоро да бидат познати причините за овие прекини на работата на популарните социјални платформи.

Фејсбук, Воцап и Инстаграм привремено не беа достапни за корисниците низ светот, а причините за тоа уште не се познати.

Според сајтовите кои вршат мониторинг врз социјалните мрежи, проблеми со Фејсбук имале жителите на Софија, Рим и Виена, додека со Инстаграм жителите на Минхен, Цирих, Милано и Виена.

Се очекува наскоро да бидат познати причините за овие прекини на работата на популарните социјални платформи.

Проблеми со социјалните мрежи забележале и повеќе жители на Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close