Кој е најискрениот хороскопски знак кој не може да поднесе лаги и измами? – Слободен печат
ЕспресоХороскоп

Кој е најискрениот хороскопски знак кој не може да поднесе лаги и измами?

Со ваквиот искрен и директен настап и став во животот тие знаат дека пред се нема да се разочараат себе си, а ни другите.

Овој хороскопски знак е најголемиот љубител на искреноста.

Иако Овните се карактеризираат како егоистични, груби, па дури и агресивни, припадниците на овој хороскопски знак ги краси една од најубавите доблести на човечкиот вид – искреноста.

Тие никогаш не би си го трошеле времето на измислување приказни и изговори, бидејќи знаат дека вистинаа е наједноставниот пат.

Со ваквиот искрен и директен настап и став во животот тие знаат дека пред се нема да се разочараат себе си, а ни другите.

Некои би рекле дека нивната искреност се граничи со дрскост, но тоа не е точно. Нагонот на Овните да ја кажуваат вистината им е вроден и сметаат дека каква било лага е глупава и непотребна.

Можеби понекогаш е подобро да ја слушнете разубавената верзија на нештата, но ако не ја дознаете целата вистина веднаш, само поголем ќе ви биде шокот подоцна.

Ако имате блиски луѓе родени во знакот на Овен знајте дека никогаш нема да ве стават во таква позиција и секогаш ќе бидат брутално искрени со вас, за ваше добро.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close