Кој е најбогатиот монарх во светот (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоСлободна ТВШоу биз

Кој е најбогатиот монарх во светот (ВИДЕО)

Составивме листа со најбогатите монарси во светот, погледнете...

Арапските шеици мораа да го прифатат второто место на листата со најбогатите луѓе во светот, а британското кралско семејство не е толку богато колку што мислите…

Ќе се изненадите кој монарх е прв во светот по своето богатство, кое е проценето на 43 милијарди долари. Погледнете го видеото и дознајте кои се кралските семејства со најголеми приходи на светот…

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close