16 C
Скопје

Tag : листа

Вести Слајдер

Етериум е нов хит на пазарот на криптовалути, но што е, како се користи и зошто цената нагло му расте?

Слободен печат
Инвестициите Grayscale, најголемиот фонд за крипто-валути, ја зајакна својата позиција на етериумот со дополнителни 25 000 монети, така што веќе има средства од 4,5 милијарди...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Владата ги откри компаниите кои не исплатија минимална плата иако користеа помош

Слободен печат
Владата денеска ја објави листата на компании на кои им е исплатена државна помош за минимална плата, а тие не ги уплатиле средствата на своите...
Вести Некатегоризирано Свет Слајдер

Влегоа на листата со милијардери на „Форбс“: Од анти-ковид вакцина и оксиметри до империја

Слободен печат
Анти-ковид вакцините продуцираа нови милијардери, меѓу кои и лекари и научници, кои се вброени во листата на „Форбс“, пишуваат светските агенции. На неа има и...
Вести Свет

Отстранувањето на Судан од американската листа ќе го олесни надворешниот долг од 60 милијарди долари

Слободен печат
Отстранувањето на Судан од американската листа на земји кои го спонзорираат тероризмот ќе и ги отвори вратите на земјата да го олесни надворешниот долг од...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Додека целиот свет е во криза, тие профитирале: 10 најплатени актерки во 2020 година!

Слободен печат
Софија Вергара е убедливо на првото место… Магазинот „Forbs“ ја објави листата со десетте најплатени актерки во 2020 година. Иако поради коронавирусот светот во голем...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Топ 10 најпопуларни имиња на кучиња за различни раси и големини

Слободен печат
Имате голем избор кога станува збор за вдомување куче. Може да изберете да го купите вашето куче од одгледувач или да вдомите улично куче. Ние...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Листа со холивудски ѕвезди кои излажале за да добијат улога: Клуни и Крег најмногу се посрамотиле!

Слободен печат
Сите некогаш во животот сме излажале за да добиеме нешто ситно или корист од нешто, или можеби сме го премолчиле тоа што сигурно би не...
Вести Свет Слајдер

Алка по алка до синџир на супермаркети и империја: Основачот на „Лидл” е најбогат Германец со 41,8 милијарди евра

Слободен печат
Основачот на „Лидл”, Дитер Шварц е најбогатиот Германец. Ранг-листата на дневниот весник „Билд” покажува дека 80 годишниот основач на познатиот ланец на супермаркети, но и...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ова е најдобриот филмски лик на сите времиња, а би можело да ве изненади кои други се во Топ 10 (ФОТО)

Слободен печат
Форест Гамп е прогласен за најдобар филмски лик на сите времиња, барем судејќи според повеќе од 1,1 милиони гласови на љубители на филмови кои учествувале...
Вести Регион

Кипар ја ажурираше листата на земји за кои е дозволено патување

Слободен печат
Нова, ажурирана листа, со четири промени, објави Министерството за здравство на Кипар, во однос на земјите за кои е дозволено да патуваат на островот, јави...