Tag : листа

Вести Ви Препорачуваме Економија

Листа на 100 најголеми фирми во Македонија во 2019 година: „Џонсон Мети“ остварил приходи колку половина државен буџет

Весна Дамчевска
Првата петорка според остварениот приход во минатата година ја сочинуваат: „Џонсон мети“, „ОКТА“, „Макпетрол“, „Кромберг и Шуберт“ и „ЕВН Македонија“. Листата „100 најголеми“ ексклузивно ја...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Повеќе од 150 пациенти чекаат на листите за трансплантација на орган

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и пресадувањето на...
Вести Регион

Вучиќ: ЕК не понуди помош, туку кредити

Слободен печат
По обвинувањата на српската опозициска Партија за слобода и правда (ССП), чиј лидер е Драган Ѓилас, насочени кон одлуката на власта и претседателот на Србија...
Вести Свет

Ова се 20 држави најопасни во светот поради корона вирусот

Слободен печат
Италија и понатаму се смета дека е најпогодена земја од епидемијата со корона вирусот, иако бројот на заразени полека опаѓа. Бројот на жртви во земјата...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Тензични психолошки трилери со кои нема ниту да забележите дека сте во карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сосема е нормално во период кога сите сме во карантин да ви е здодевно, бидејќи на никој не му е лесно да издржи дома, посебно...
Вести Свет

Кина издаде листа со животни кои може да се одгледуваат за месо – еве што има во неа

Слободен печат
Кинеската влада поради епидемијата од корона вирусот идздаде нова листа со животни кои би можеле да се најдат на трпезата како месо за исхрана, пренесува...
Вести Економија Слајдер

Овие земји најбрзо ќе закрепнат од кризата со коронавирусот – еве на кое место е рангирана Македонија

Слободен печат
По економската криза од 2008 година светот е погоден од уште една криза овој пат предизвикана од мерките кои земјите ги преземаат за справување со...
Вести Македонија Слајдер

Листа на лицата кои биле во Банско, АХВ се обврзува веднаш да спроведе вонредни контроли во трговијата

Слободен печат
Агенцијата за национална безбедност треба да ги провери сите лица кои од Република Северна Македонија во последните 14 дена го посетиле зимскиот рекреативен центар —...
Вести Економија

Курсна листа: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на Народна Банка еврото денеска вреди 61.6938 денари, додека американскиот долар чини 54.4229 денари, британската фунта пак, изнесува 70.3544 денари....
Вести Македонија

Каде НЕ треба да патувате? Ова е листата на земји со ниско, средно и високо ниво на ризик од коронавирус

Слободен печат
На веб страницата на Министерството за здравство е поставена листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ризик од коронавирус. Листата постојано се ажурира...