Кочан бил болен, бара да не оди во притвор – Слободен печат
Хроника

Кочан бил болен, бара да не оди во притвор

Деновиве Кочан поднел барање до Врховниот суд за вонредно преиспитување на пресудата од 4 години и 8 месеци, за случајот „Труст“, зашто конкурирал со лажна документација и неисполнети услови. 

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој на 17 јули треба да се појави на капија во затворот „Идризово“ да почне да ја отслужува затворската казна од 4 години и осум месеци, е примен на лекување во една приватна болница во Скопје, дознава СДК.МК.

Основниот суд Скопје 1 потврди за порталот дека тој и официјално го известил судијата за извршување санкции дека е хоспитализиран, притоа барајќи одлагање на извршувањето на казната.

Деновиве Кочан поднел барање до Врховниот суд за вонредно преиспитување на пресудата од 4 години и 8 месеци, за случајот „Труст“, зашто конкурирал со лажна документација и неисполнети услови.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close