Кирјос не го остава да дише Ѓоковиќ

Не поминаа ниту 24 часа од изјавата на Новак Ѓоковиќ дека пред пет години му понудил помош на Ник Кирјос, дојде одговорот од австралискиот тенисер.

– Новак зборува дека ми понудил помош пред пет години, но зашто да одам кај него? Што има да ми каже и како мисли да ми помогне. Не сте ми јасни… Дали гледате како им вика на децата кои ги собираат топчињата и како ги крши рекетите? Дали го гледате тоа? Што може да ми помогне таков човек, не благодарам – изјави Кирјос.

Ник Кирјос на турнирот во Квинс, Англија уште еднаш покажа зашто е лошото момче на тенисот.
Тој во дуелот против младиот канадски тенисер Алиасим, влезе во вербален дуел со главниот судија. Прво се распраа за една спорна одлука која не беше по волја на Кирјос, а потоа почна да го навредува судијата„ Тоа беше аут, имаш само една работа. Исто така капата ти е смешна. Не е сончево времето и не знам зашто ја носиш“ му кажа тенисеот на главниот судија по што почна и сам да се навредува “Мрзилвко, направи нешто. Играше ФИФА на плејстејшн до три часот сабајле и што очекуваше“.

Прочитајте и...  Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Диего Лопез: Бреша е разочарана од Балотели!

Слободен печат

Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Фидан Коминовски

Официјално: Пет замени и во италијанската Серија А

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското младинско олимписко таеквондо во светскиот врв!

Слободен печат

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат