Кинески хороскоп 2023: Зајакот треба да избегнува три работи или да ризикува „неповратна штета“

Фото: Public Domain Pictures

Кинескиот зодијак е претставен со 12 хороскопски животни. Еве што подготвува 2023 година за Зајакот, пишува британски „Експрес“.

2023 година е година на Зајакот. Оние кои потпаѓаат под овој хороскопски знак ќе бидат родени во една од следните години: 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023. Според астрологијата, што може да очекува Зајакот од претстојните 12 месеци?

Според кинеската астрологија, 2022 година е „година на потеклото на животот“ на Зајакот, што значи уште една година за Зајаци. Ова ќе предизвика Зајакот да го навреди Таисуи – богот на возраста.

Оваа година ќе биде исполнета со пресврти, а астрологијата предвидува „многу предизвици со чести животни промени“.

За да преживеете и да напредувате за време на таквите промени, „бидете внимателни со решавање на проблемите и комуникацијата“.

За жал, 2023 година нема да биде „непречено“ пловење, па Зајакот ќе треба да вложи „дополнителни напори“ за да се снајде добро. Но, за да го добиете најдоброто од она што го нуди оваа година, важно е да „верувате дека по бурата ќе дојде виножитото“.

„Според кинеската астрологија, носењето црвена долна облека и чорапи ќе ви донесе среќа“.

Како изгледа Зајаковата година во здравје, кариера, богатство и љубов?

Здравје

Се предвидува дека здравјето на Зајакот ќе следи надолен тренд во 2023 година, а овој знак треба да посвети особено внимание на какви било знаци на мозочни и кардиоваскуларни заболувања.

Зајаците кои исполнуваат три специфични критериуми треба посебно да се грижат за своето здравје во наредните 12 месеци. Оние кои имаат хронични состојби, живеат во стресна средина или редовно се преоптоваруваат треба да внимаваат на енергијата што ја трошат. Според астрологијата, овие фактори можат „на крајот да донесат неповратна штета на здравјето“.

За да останете здрави, научете како да се релаксирате, а ако се чувствувате лошо, брзо побарајте медицинска помош.

Зајакот исто така треба да работи на тоа да биде поефикасен, оптимизирајќи го своето време и навиките за јадење.

Кариера

За жал, на Зајакот, се предвидува дека кариерата на овој знак ќе се соочи со надолен тренд. Според астрологијата, во 2023 година Зајакот ќе се соочи со „опозиција“ на работното место.

„Поради негативци во вашето работно опкружување, проектите кои инаку би се одвивале без проблеми и би донеле придобивки ќе бидат саботирани. Сепак, сета надеж не е изгубена, бидејќи „има добротвори кои ќе ви помогнат да се извлечете од неволја кога имате проблеми“.

За Зајаците кои се заинтересирани за промена и се надеваат дека ќе се префрлат на друга работа, осигурајте се дека сте обезбедиле нова позиција пред да скокнете од бродот.

Богатство

Поради „падот на среќата во кариерата“, богатството на Зајакот можеби нема да се зголеми, иако стагнацијата ќе биде „привремена“.

Се предвидува дека работите ќе се променат на подобро ако Зајакот се вложи во работата и „ако постојано се трудите да се подобрите, треба да стекнете почит од другите“. Со повеќе труд годинава се очекува унапредување и зголемување на платите.

Најдобро е да направите некакво финансиско планирање оваа година, бидејќи изгледа веројатно дека Зајакот ќе има многу трошоци.

Љубов

Додека здравјето, богатството и кариерата на Зајакот се предвидува дека ќе бидат прилично незгодни, според астрологијата љубовниот живот на овој знак ќе биде многу плоден во 2023 година.

„За Зајаците самци, оваа година ветува повеќе романса. Кога ќе запознаете претставници од спротивниот пол со кои добро се согласувате, астролошки сте на добар пат да започнете врска, а поверојатно е дека ќе има слатки исходи“.

Што се однесува до партнерските Зајаци, сепак, работите изгледаат малку посложени. Додека нивниот целокупен љубовен хороскоп се покажува позитивно, надворешните забави може да предизвикаат некои проблеми. „Може да дојде до одредена непријатност во вашата врска, главно затоа што како Зајак ќе имате многу потенцијални вплеткувања и моменти на блискост со спротивниот пол, кои веројатно ќе ја разбудат љубомората на вашиот партнер, па дури и ќе ви предизвикаат кавги“, тврди China Highlights.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот