16 C
Скопје

Киднaпирање во Лесковац: Грабнале момче и го ставиле во багажник

Полицијата набрзо ги идентификувала осомничените и ги уапсила. Осомничените се во притвор и денес ќе бидат предадени на надлежен обвинител.

Српската полиција во Лесковац, во продолжение на акцијата „Гнев“, уапси тројца осомничени под сомнение дека сториле кривично дело противправно лишување од слобода.

Тие се осомничени дека ноќта на 29 април, на едно дваесет и тригодишно момче му го одзеле телефонот, а потоа го извлекле од возилото и му задале неколку удари по главата и телото.

Потоа му ги врзале рацете, го сместиле во багажникот на автомобилот и го донеле во еден стан. Потоа го ослободиле, но претходно му се заканиле за случката да не пријавува во полиција.

Но, полицијата набрзо ги идентификувала осомничените и ги уапсила. Осомничените се во притвор и денес ќе бидат предадени на надлежен обвинител.

Поврзани вести

Измамник од Скопје е откриен во струмичка кафеана

Ќотек поради долгови: Три лица од Илинден завршија во болница

Слободен печат

Повреденo 13-годишнo девојче кое управувало мопед

Слободен печат

Приведено лице на скопскиот аеродром, запленети марихуана и хашиш

Слободен печат

Приведен е скопјанец во близина на Катланово, по него е распишана централна потерница

Слободен печат

Кривична пријава против две лица за „фалсификување на огнено оружје”

Слободен печат

Остави Коментар