23 C
Скопје

Ќе зажалите по Борисов, Захариева и Каракачанов!

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

– Влада ќе прави Трифонов, познавачите ни порачуваат – Ќе зажалите по Борисов,
Захариева и Каракачанов!

– Средба Заев-Села-Гаши – Засега без договор за „државјанства со сведоци“

– Има „неоштетени“ фирми, а има и такви што повеќе заработија – Банките, приватните болници и фармацевтските компании не ги погоди кризата

– Д-р Кунгуловски: Британскиот сој е без конкуренција

– Граѓаните бараат решение за метежот во градскиот превоз – Никакви препораки не важат во автобусите, тие се преполни со патници

– Кризните мерки и бизнисот – Шалтерското работење нема да ги спаси рестораните

– Ново убиство на Афроамериканец – Минеаполис повторно под опсада на демонстрантите

– Удар врз главната иранска нуклеарна постројка – Мосад им ја исклучи струјата на новите центрифуги во Натанц

Поврзани вести

Пандемијата им го зголеми богатството: Дури 117 милијардери повеќе отколку лани во Европа

Слободен печат

ВИДЕО: Наместо само кафенце со Вучиќ, нобеловецот Хандке доби орден

Слободен печат

Милевски: Еко центарот Бислим, станува лидер во развојот на алтернативниот туризам

Слободен печат

Спасовски и директорот на БЈБ им одадоа почит на осумтемина загинати полицајци во „Диво Насеље”

Слободен печат

Во земјите на ЕУ ќе се влегува со било која примена вакцина

Слободен печат

Ин мемориам: Почина д-р Лазар Шуманов, претседател на Националниот комитет на ИКОМОС

Слободен печат

Остави Коментар