Ќе ви се насолзат очите: Другарите на Гру го испратија на посебен начин, без непотребни луѓе, без никакви зборови (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Ќе ви се насолзат очите: Другарите на Гру го испратија на посебен начин, без непотребни луѓе, без никакви зборови (ВИДЕО)

Неколку блиски негови другари се собраа овој петок на Дунав во Земун и со бродче се упатија на местото каде реката го проголта Гру

Еден ден откако српскиот рапер Гру беше испратен на вечното почивалиште, неговите другари денеска се собраа со кајтинг да го испратат уште еднаш, на свој начин, без многу врева, без непотребни луѓе. Без никакви зборови, само со неговата песна „Право  во рај“.

Со солзи во очите положија венец со бели ружи на кој беше испишан последен поздрав. „Од другарите од кајтинг, кој Гру го обожаваше и во кој уживаше полни 20 години, а на крај му го однесе животот. Нажалост, премногу рано“.

Тага на нивните лица, тага на Дунав, тага за цел живот. И баш како што вели песната на Гру: „Душата на овој човек сега оди право во рај“.

Погледнете го тажното видео:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close