Tag : гру

Еспресо Шоу биз

СОПРУГАТА НА ГРУ се огласи за првпат по неговата смрт (ФОТО)

Слободен печат
Даница Андонов, сопругата на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој пред еден месец загина во трагична несреќа, се огласи за првпат по неговата смрт. „Секој...
Еспресо Шоу биз

Ќе ви се насолзат очите: Другарите на Гру го испратија на посебен начин, без непотребни луѓе, без никакви зборови (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден ден откако српскиот рапер Гру беше испратен на вечното почивалиште, неговите другари денеска се собраа со кајтинг да го испратат уште еднаш, на свој...
Еспресо Шоу биз

Погребан раперот Гру: Сопругата и родителите скршени од болка, ги полевале со вода (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Раперот Далибор Андонов Гру беше погребан денес 12 септември, по 3 часот попладне. Вдовицата Даница ја држеле за да не падне кога тргнала поворката, како...
Еспресо Шоу биз

„Ќе ти ја чуваме Даница и децата“: Актерот Сергеј Трифуновиќ се прости од Гру (ФОТО)

Слободен печат
Од легендарниот хип-хоп артист Гру се простија многу јавни личности од Србија, а помеѓу нив и неговиот пријател Сергеј Трифуновиќ, кој на Инстаграм објави кратка...
Еспресо Шоу биз

Резултатите од обдукцијата пристигнаа: Познато е како загина раперот Гру

Слободен печат
Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина вчера во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода. Според првите...
Еспресо Шоу биз

СЕ БЕШЕ ГОТОВО ЗА 20 СЕКУНДИ, му немаше спас: Вака настрада раперот Гру!

Слободен печат
Попладнево во Земун загина познатиот српски рапер Далибор Андонов – Гру. Тој веше љубител на ектремните водени спортови, особено на кајтинг, комбинација на сурфање и...