„Ќе ти ја чуваме Даница и децата“: Актерот Сергеј Трифуновиќ се прости од Гру (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

„Ќе ти ја чуваме Даница и децата“: Актерот Сергеј Трифуновиќ се прости од Гру (ФОТО)

Познатиот актер напиша и чудна порака за својот друг, но очигледно тој најдобро го познавал

Од легендарниот хип-хоп артист Гру се простија многу јавни личности од Србија, а помеѓу нив и неговиот пријател Сергеј Трифуновиќ, кој на Инстаграм објави кратка порака, полна со тешки зборови.

– Брате. Ќе ти ја чуваме Даница и децата, не се грижи. Можеби е глупо, но јас некоја трошка утеха наоѓам во тоа дека ти никако не си лик кој би сакал да си отиде од старост, во кревет – напишал Трифуновиќ на Инстаграм.

Далибор Андонов -Гру настрадал од давање, барем така велат неофицијалните резултати од обдукцијата. Пред да се удави, ја скршил половината на две места, по што останал парализиран во водата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close