Каролина со сопругот ужива во живописната Апулија: Пејачката сподели прекрасни фотографии

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Пред две недели нашата поп ѕвезда Каролина Гочева преку своите профили на социјалните мрежи ја информираше јавноста дека, за жал, мора да го откаже концертот во Охрид кој беше закажан за  4 август, затоа што се тестирала и е позитивна на ковид-19.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

По карантинот и прележувањето на вирусот пејачката реши да одмори и да ги наполни батериите за своите следни настапи.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

Каролина на својот инстаграм – профил сподели прекрасни фотографии и на своите фанови им откри дека ужива во Апулија, Италија.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

Прекрасната област Апулија ја претставува самата „штикла“ на италијанската карта која изгледа на чизма, сместена во јужна Италија, и толку е живописна што изгледа како да е насликана.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

Според „National Geographic“ Апулија е на врвот на дестинациите кои треба да се посетат, „New York Post“ ја нарекоа „волшебната Апулија“, а „Lonely Planet“ ја ставија на листата на дестинации кои морате да ги посетите.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

Пејачката вчеравечер не почести со фотографии и кратки видеа од ова прекрасно место каде ужива во друштво на нејзиниот сопруг, уметникот Михаил Корубин.

Видео на денот