Камила Кабело го пронајде својот принц! (ФОТО)

Камила Кабело го доби својот принц во филмот „Пепелашка“, пишува seventeen.com.

Популарната млада пејачка ќе ја игра главната улога во модерната адаптација на познатата детска бајка, а во нејзино друштво ќе го гледаме и младиот британски актер Николас Галитзине во улогата на принцот Роберт. Продукцијата треба да започне на почетокот на наредната година, а главната актерка Кабело ќе биде вклучена и во правењето на музиката за филмот.

Галитзине е „многу возбуден што ќе го игра овој лик и потполно спремен да се чувствува неталентирано„ покрај другите избрани имиња за овој филмски проект. Били Портер е избран за кумот, додека Идини Мензел е избрана за ликот на злобната маќеа.

Британецот по пат на социјалните мрежи редовно пишуваше за аудицијата за улогата и не можеше да ја сокрие својата радост откако го одбрале него.

Николас има играно во филмовите „Победата под нозете“ во 2014 година, „Убав ѓавол“ во 2016 година, а глумел и покрај Ума Турман во серијата „Комори“.

Кеј Канон ќе го режира филмор и работи на сценариото за продуцентската куќа „Колумбија“.

Прочитајте и...  Џиџи Хадид и Зејн Малик станаа родители: Нашето девојче веќе го смени нашиот свет

Прочитај повеќе

По неа лудува целиот свет: Една од најубавите девојки во светот ужива на плажите во Малибу! (ФОТО)

Васко Спасоски

Еднаш дива, засекогаш дива – Безвременската елеганција и минималистичкиот стил на Моника Белучи како модна лекција за сите! (ФОТО)

Слободен печат

Погледнете што се случува со вашето тело кога ќе престанете да внесувате пробиотици!

Слободен Печат

Шерон Стоун: Роберт Де Ниро најдобро се бакнува! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ставена на аукција слика од Ботичели која се проценува на 80 милиони долари: Постојат само 12 портрети направени од овој сликар! (ФОТО)

Слободен Печат

Сексуалната желба можете да ја повратите и со помош на чај

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

13 филмови кои секоја жена мора да ги погледне пред 40-та (ВИДЕО)

Слободен печат

Како Џон Ленон заврши во кревет со Дејвид Боуви? Првпат да видам како е, а вторпат да бидам сигурен дека не ми се допаѓа

Слободен Печат

Листа со холивудски ѕвезди кои излажале за да добијат улога: Клуни и Крег најмногу се посрамотиле!

Слободен печат

Фотограф ги претвара трудниците во принцези од Дизни! (ФОТО)

Слободен Печат

Коки му напиша писмо на Дуле: Сите прашуваат за тебе, не те заборавиле!

Слободен печат

Џесика Симпсон ослабе 45 килограми, па му се закани на сопругот дека ќе го напушти!

Слободен Печат