Каква „бомба“: Не исчезнала магијата на Франческо Тоти! (ВИДЕО) - Слободен печат

Каква „бомба“: Не исчезнала магијата на Франческо Тоти! (ВИДЕО)

Еден од најдобрите кои што биле дел од фудбалската игра, легендарниот Франческо Тоти (43) одамна се пензионираше, но и натаму останува мајстор.

Во една лига во која играат поранешни фудбалери, настапува и Тоти, а во ремито на својот тим псотигна еден прекрасен погодок кој кружи на социјалните мрежи.

Како активен играч Тоти правеше „чуда“ во дресот на екипата на Рома, неговата „магија“ не исчезнала и годините се само бројка.

Во својата кариера играше само за еден клуб, за римската „волчица“ имаше 619 натпревари со реализирани 250 голови.

Со римскиот тим успеа еднаш да ја освои Серија А, по двапати Купот и Суперкупот на Италија.

Имаше бројни индивидуални признанија најдобрата италијанска репрезентација се закити со светската титула на Мундијалот во 2006 година.

Прочитајте и...  Шекил шокиран од смртта на Брајант

Прочитај повеќе

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат

Фановите покренаа петиција да се смени логото на НБА во чест на Коби

Слободен печат

Синиша Михајловиќ повторно примен во болница

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 3 =

Прочитај повеќе

Динар го плати цехот на катастрофата на ЕП: Повеќе не е селектор на Франција

Слободен печат

ВО СЕЌАВАЊЕ НА ЛЕГЕНДАТА: Коби Брајант со македонското знаме

Слободен печат

Кирјос со дрес на Коби и солзи во очите излезе на мегдан со Надал (ВИДЕО)

Слободен печат

Во НБА се играше тажна кошарка (ВИДЕО)

Слободен печат

Далас во чест на Брајант го повлече дресот со број 24

Слободен печат

Ѓоковиќ: Почивај во мир пријателу, те сакам

Слободен печат