Tag : фудбалска лига

Спорт Фудбал

На повидок регионална фудбалска лига во Европа, познато е дури и името

Слободен печат
Холандската Ередивизија и белгиската Жупилер лига, планираат да ги здружат силите и да формираат заедничко натпреварување кое ќе се нарекува БеНелига. Во лигата би учествувале...
Спорт Фудбал

Враќање на фудбалот уште во 13 европски земји

Слободен печат
Германците први го најавија враќањето на фудбалот после двомесечната пауза поради пандемијата на коронавирусот. Пред празни трибини се играат веќе натпреварите во првата и втората...
Спорт Фудбал

Каква „бомба“: Не исчезнала магијата на Франческо Тоти! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во една лига во која играат поранешни фудбалери, настапува и Тоти, а во ремито на својот тим псотигна еден прекрасен погодок кој кружи на социјалните...