Kако да го освоите срцето на секој хороскопски знак?

Некои знаци сакаат партнери кои се директни, додека други сакаат партнери кои изгледаат отмено и се држат до традицијата. За некои е многу важна амбицијата, а за некои романтиката е на првото место. Во продолжение погледнете како да го освоите срцето на секој хороскопски знак.

Овен
Бидете директни. Нека тие бидат оние кои ќе одлучат за нешто. Бидете авантуристички настроени. Дајте им простор.

Бик
Одете полека и одмерено. Изгледајте добро. Не играјте игри од типот „тешки за освојување“. Бидете лојални.

Близнаци
Флертувајте со нив. Зборувајте многу. Дајте им простор. Бидете шеговити и возбудливи.

Рак
Побарајте ја нивната помош. Зборувајте за семејството, дружете се во домот. Бидете љубезни, грижливи и традиционални.

Прочитајте и...  Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Лав
Ласкајте им. Нека тие преземат иницијатива. Покажете приврзаност и направете ги љубоморни. Покажете им дека е забавно да бидат со вас.

Девица
Барајте помош и изгледајте дотерани. Не глумите и покажете им дека имате здрав разум. Бидете трпеливи.

Вага
Дајте им слобода. Бидете средени и внимателно слушајте ги. Изгледајте добро и бидете им најдобар пријател.

Скорпија
Бидете мистериозни, искрени и лојални. Не кажувајте им што да прават, нека направат сами што сакаат.

Стрелец
Бидете шеговити, искрени и директни. Флертувајте со нив, но и дајте им простор.

Јарец
Покажете дека сте софистицирани и елегантни. Бидете грижливи и амбициозни. Земете време за себе.

Водолија
Бидете единствени. Најпрво станете пријатели и дајте им слобода. Изненадете ги. Немојте да бидете премногу емотивни.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 05.06.2020: Стрелецот ќе има болки во грбот, а Девицата ќе успее во своите намери

Риби
Бидете романтични. Најпрво повикајте ги на состанок и глумете дама во неволја (за жените). Подигнете ја нивната самодоверба и дајте им простор.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат