Како да ги измиете и кога да ги посолите: Најголемите грешки што се прават со шампињоните

Unsplash
Фото: Unsplash

Шампињоните можете да ги користите во многу јадења, многу се практични, но и евтини. Печурките се додаваат во пица, салати, ризото, од нив можете да направите предјадење… Има безброј можности, но многу е важно како ги подготвувате. Многумина често грешат кога ги подготвуваат и затоа шампињоните не се секогаш доволно вкусни. Не е тешко да се направат совршени печурки, важно е само да внимавате на некои работи.

Една од најголемите грешки е тоа што многу луѓе сакаат да ги измијат печурките пред термички да ги обработат. Вистина е дека печурките веќе имаат многу вода во себе, а благодарение на својата текстура, тие се однесуваат како сунѓери. Ова значи дека тие впиваат уште повеќе вода кога ќе се измијат и стануваат натопени. Многу е подобро едноставно да ги избришете со влажна хартиена крпа. Друга грешка во врска со водата што ја прават луѓето е бавното варење на печурките на ниска температура. Овој вид термичка обработка предизвикува печурките да испуштаат повеќе вода од вообичаеното, па на тој начин се натопуваат и губат на вкус.

Водата е еден од најголемите непријатели при подготовката на шампињони, но постојат и некои други работи на кои треба да обрнете внимание. Едно од нив е да не ја преполнувате тавата со печурки, бидејќи тогаш немаат доволно простор да испари водата и ќе имаат полош вкус. Исто така, уште една важна работа е да ставите доволно масло. Ако не сте ставиле доволно, печурките ќе го впијат она што го има и нема да можат убаво да се испржат. И последниот, но не и најмалку важен трик е да знаете кога да ги посолите шампињоните. Никогаш не ги посолувајте печурките кога ги ставате во тавата, бидејќи тоа предизвикува и предвремено испарување на водата. Ако сакате да ги направите совршено, тогаш посолете ги кога ќе бидат готови.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот