ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Зверев му одржа лекција на Надал

Александер Зверев оствари голема победа над Рафаел Надал на Мастерсот во Лондон со триумфот до 6:2,6:4.

Мечот почна со сигурна игра на двајцата тенисери во почетните гемови. Но, од петтиот гем на теренот во О2 арената како да постоеше само еден тенисер, Германецот Зверев кој со два едноподруго брејка го освои првиот сет во убедливи 6:2.

Одличната игра на петтиот тенисер на АТП ранг листата продолжи и во вториот сет, со силните форхенди го фрустрираше Надал и уште на стартот направи брејк. Зверев со сигурен сервис ја одржа предноста до самиот крај за конечен триумф од 6:4.

Во второто коло кое се игра во среда, Зверев ќе се сретне со Стефанос Циципас, додека Надал го очекува пресметка со Данил Медведев.

Прочитајте и...  Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Слободен печат

Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Слободен печат

Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Слободен печат

И најдобриот стрелец во лигата го напушти Вардар

Слободен печат

ФФМ: Стадионот во Прилеп може да организира и вечерни натпревари!

Слободен печат