9.2 C
Скопје

Изгореа помошни простории во „Оранжерии Хамзали” кај Струмица

Во пожар кој избувнал денеска околу 8 часот, изгореа помошни простории во кругот на АД „Оранжерии Хамзали”, во близина на селото Хамзали кај Струмица.

Според командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев, во гасењето на пожарот учествувале три противпожарни возила и осум пожарникари, кои го изгаснале пожарот во 10:15 часот.

Според пожарникарите, причина за пожарот можеби е печка на дрва.

Прочитајте и...  Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Поврзани вести

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Слободен печат

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Слободен печат

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Остави Коментар