Изгоре куќа во село Пиперево

Во пожар, кој синоќа избувнал во еден часот по полноќ во куќа во село Пиперево, целосно е уништена покуќнината и внатрешните простории и е направена голема материјална штета, информираат од Територијалната противпожарна единица на Струмица.

Во пожарот нема повредени, а во гаснењето учествувале пет пожарникари со едно противпожарно возило.

Пожарот е изгаснат еден час по избувнувањето, а дополнително ќе се утврдува причината за настанувањето

Прочитајте и...  Приведен триесетгодишник од Неготино за криумчарење мигранти

Прочитај повеќе

Пукање и бркотница низ Охридското езеро: Полициски глисер во потера по крадци од Албанија

Слободен печат

Драма пред казино во Кочани, пресметка со секира и нож

Слободен печат

Нападат лекар од Куманово од таткото на починато момче во сообраќајката кај Доброшане

Слободен печат

Уапсен велешанец за обид за силување на девојка која ја возел во својот автомобил

Слободен печат

Продолжува потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанско езеро

Слободен печат

Девојка се здобила со тешка телесна повреда при пад од мотор

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Приведен триесетгодишник од Неготино за криумчарење мигранти

Слободен печат

Полицијата се уште трага по 16 годишното момче кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат

Трагедија во Претор: Дете се удавило, откако се превртела педалинка

Слободен печат

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Слободен печат

Малолетник загина во сообраќајка на регионален пат Куманово-Свети Николe

Слободен печат

Десет мигранти пронајдени во напуштено возило кај селските гробишта во с. Ваксинце

Слободен печат