Италијанците потврдија дека Артета ќе го води Арсенал! (ФОТО)

Италијанскиот новинар околу случувањата на светската фудбалска сцена, Џанлука Ди Марцио информира преку својот Твитер профил дека Арсенал ги заврши преговорите со Микел Артета и дека тој ќе биде новиот менаџер на клубот.

Артета досега беше помошник на Пеп Гвардиола во Манчестер сити во 2016. година, уште од претходно беше во комбинација за шеф на стручниот штаб во Арсенал, но прво шанса доби Унаи Емери кој си замина од екипата пред нешто помалку од еден месец.

После отказот на Емери, како повремено решение на клупата на „топчиите“ беше Фреди Љунгберг, но и со клупската легенда резултатите остануваат лоши сезонава, а тоа го потврди и домашниот убедлив пораз од Манчестер сити (0:3).

Прочитајте и...  Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Ди Марцио чии информации скоро се покажуваат како точни и проверени напиша:

– Артета го напушта Манчестер сити и ќе биде следниот менаџер на Арсенал.

Прочитај повеќе

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Слободен печат

Клоп летово си заминува од Ливерпул и се враќа во Германија?

Слободен печат

Лоренцо беше Мото ГП шампион, а немал возачка дозвола

Слободен печат