Tag : микел артета

Спорт Фудбал

Најплатениот играч на Арсенал не е регистриран ни за Премиер лигата!

Слободен печат
Беше јасно уште од претходно, но сега е и официјално. Арсенал не е на списокот играчи кај менаџерот Микел Артета за новата сезона во Премиер...
Спорт Фудбал

Арсенал го пријави Илиев за натпреварите во Лига Европа

Слободен печат
Македонскиот репрезентативен голман се најде на списокот играчи кај менаџерот Микел Артета за новата сезона во второто по квалитет европско клупско натпреварување. Дејан Илиев е...
Спорт Фудбал

Обамејанг откри зашто ја одби Барселона и остана во Арсенал

Слободен печат
Речиси сите најголеми фудбалски екипи летово се обидоа да дојдат до неговиот потпис, а меѓу нив најупорна беше Барселона која остана без главен напаѓач по...
Спорт Фудбал

Дали Озил веќе го одигра последниот меч за Арсенал!?

Слободен печат
Денеска менаџерот на Арсенал, Микел Артета истакна дека ќе му биде тешко на германскиот интернационалец да се врати во екипата. Месут Озул не беше во...
Спорт Фудбал

Ливерпул и Арсенал на „Вембли“ за првиот трофеј во сезоната

Слободен печат
„Редси“ и лондонскиот клуб имаат по 15 титули во Комјунити шилд пред денешниот дуел од 17.30 часот на „Вембли“ стадионот. На првото место е Манчестер...
Спорт Фудбал

Обамејанг е блиску до нов договор со Арсенал!?

Слободен печат
Како што информираат британските медиуми, Пјер-Емерик Обамејанг (31) е блиску до продолжување на соработката со „топчиите“. Напаѓачот има важечки договор со екипата на Арсенал до...
Спорт Фудбал

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат
Арсенал триуфира во ФА Купот и ја спаси сезоната, но менаџерот Микел Артета не се задоволува со настап во Лигата на Европа, тој сака да...
Спорт Фудбал

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат
Интернационалецот од Габон е еден од клучните играчи во нападот на Арсенал, од неодамна ја носи капитенската лента, а менаџерот Микел Артета со сите сили...
Спорт Фудбал

Обамејанг е новиот рекордер на Арсенал

Слободен печат
„Топчиите“ во текот на вчерашниот ден дојдоа до нов триумф во Премиер лигата дома над Норич со 4:0. Двапати во листата на стрелците за Арсенал...
Спорт Фудбал

Арсенал уште еднаш ги разочара навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат
„Топчиите“ пред пандемијата на коронавирус во најсилното англиско првенство имаа три победи по ред, но после паузата, како да исчезнаа нивните добри игри. После убедливиот...